12.4 C
Constanța
18 mai, 2024

Scandări xenofobe în tribună, la meciul Farul – Sepsi. Meci întrerupt pentru trei minute

ieri, 20:50

Meciul dintre Farul şi Sepsi, din etapa a opta a play-off-ului Superligii, a fost întrerupt de arbitru, vineri, timp de aproximativ trei minute, din cauza scandărilor xenofobe ale galeriei echipei gazdă.

Întreruperea decisă de arbitrul Adrian Cojocaru a survenit în minutul 41, atunci când echipa oaspete, Sepsi OSK, conducea cu scorul de 3-0.

Galeria formaţiei constănţene a început să scandeze lozinci xenofobe, iar meciul a fost oprit pentru trei minute. Grameni, Vână, Buzbuchi şi alţi jucători ai gazdelor au mers în faţa peluzei unde se aflau fanii Farului, cerându-le acestora să înceteze. Fanii au mai coninuat puţin, după care s-au oprit.

După aproximativ trei minute de înrerupere, Adrian Cojocaru a luat decizia ca jocul să continue..